Maksātnespēja

Jūsu parādsaistības pārsniedz 5000 eiro? Jūs nezinat ko darīt?

Vēlaties tikt vaļā no VISIEM parādiem 1 gada laikā?
Mēs palīdzēsim!
Maksā pēc rezultātā. Bezmaksas konsultācijas.

Kādi ir maksātnespējas veidi, kam tos piemēro?

Maksātnespēju var iesniegt jebkurš – gan uzņēmums, gan arī fiziska persona. Maksātnespējas procesu piemēro, lai atjaunotu maksātnespējas subjekta maksātspēju un aizsargātu kreditoru kopuma intereses, piemērojot izlīgumu vai sanāciju.

 • Fiziskas personas maksātnespēja

  Fizisko personu maksātnespēju var piemērot jebkurai fiziskai personai, kura pēdējo sešu mēnešu laikā ir bijusi Latvijas Republikas nodokļu maksātājs, un kurai ir finansiālas grūtības, personai nav iespēju nokārtot parādsaistības, kurām iestājies izpildes termiņš, un parādsaistības kopā pārsniedz 5000 EUR.

 • Ģimenes maksātnespēja

 • Juridiskas personas maksātnespēja

  Juridiskās personas maksātnespējas process ir tiesiska rakstura pasākumu kopums, kura ietvaros no parādnieka mantas tiek segti kreditoru prasījumi, lai veicinātu parādnieka saistību izpildi

 • Maksātnespēja

  Maksātnespēja, ko piemēro parādniekam jeb debitoram. Tie ir gadījumi, kad parādnieks nespēj nokārtot parādsaistības, kurām ir iestājies izpildes termiņš, un viņa parādsaistības pārsniedz aktīvus.

Maksātnespējas priekšrocības

Tiek apturēti visi parādu piedziņas procesi, un parāds vairs neaug

Jūsu konts tiek atbloķēts, kā arī saglabājas vismaz divas trešdaļas no savas algas

Visas saistības tiek dzēstas pēc maksātnespējas procesa beigām - apmēram gada laikā

Jūs vairs nesaņemat kreditoru zvanus un brīdinājumu

Kas ir maksātnespēja, un kad to uzsāk?

 • Maksātnespēja ir AR TIESAS SPRIEDUMU NOTEIKTS UN APSTIPRINĀTS PARĀDNIEKA STĀVOKLIS, kurā tas vairs nespēj nokārtot savas parādu saistības. Tas ir veids, kā izkļūt no uzkrātajiem parādiem, atjaunot personas vai uzņēmuma maksātspēju un pēc tam turpināt dzīvot bez parādsaistībām. Latvijā maksātnespējas procedūru nosaka Maksātnespējas likums.
 • MAKSĀTNESPĒJAS PROCESS NAV PIEEJAMS, ja fiziskajai personai ir uzsākts kriminālprocess par nodokļu nemaksāšanu. Ja persona reiz ir izmantojusi maksātnespējas procedūru, ir dzēsusi visus parādus, taču atkal vēlas iesniegt maksātnespējas pieteikumu, to nav iespējams darīt, ja nav pagājuši vismaz 10 gadi.
 • No brīža, kad tiesiski tiek atzīts personas maksātnespējas pieprasījums, fiziskā PERSONA TIEK AIZSARGĀTA NO TIESVEDĪBAS un tiesu izpildes lietām.
 • Maksātnespējas PROCESS AIZSARGĀ kreditoru kopuma intereses, piemērojot bankrota procedūru.
 • Ar neparsūdzamo tiesas spriedumu maksātspēja tiek atjaunota, bet iepriekšējās, procesa laikā neatmaksātās PARĀDSAISTĪBAS - PILNĪBĀ DZĒSTAS.
 • ANALIZĒJOT KATRU KONKRĒTU SITUĀCIJU, mēs nosākam, vai maksātnespējas process ir piemērots tieši Jums un nepieciešamības gadījumā piedāvājam alternatīvas izlīguma iespējas.
 • ATSAKOTIES NO MAKSĀTNESPĒJAS procesa uzsākšanas, pret Jums tiesvedības ceļā var vērst parādu piedziņu, parāds un tā procenti būtiski pieaugs, tiks bloķēts Jūsu bankas konts, savukārt pēc naudas atvilkumiem no ienākumiem paliks vien iztikas minimums.

Kādas ir maksātnespējas procesa uzsākšanas un ikmēneša izmaksas?

Lai uzsāktu maksātnespējas procesu, ir nepieciešams veikt obligātās izmaksas – valsts nodevu, kā arī vienreizējo atlīdzību maksātnespējas administratoram.

Uzsākot maksātnespējas procesu, jārēķinās ar šādām izmaksām:

 • Maksātnespējas depozīts 2 minimālo mēnešalgu apmērā (860 EUR);
 • Ar lietas izskatīšanu saistītie izdevumi 5,27 EUR apmērā;
 • Jurista pakalpojumu izmaksas atkarīgas no procesa sarežģītības, bet aptuvenās izmaksas par visu dokumentu sagatavošanu un juridiskā atbalsta sniegšanā visa procesa ietvaros ir apmēram 350 – 800 EUR;
 • Valsts nodeva 70 EUR apmērā;
 • Ikmēneša maksājumi kreditoriem Fiziskas personas maksātnespējas process  – viena trešā daļa no parādnieka ienākumiem pēc nodokļu samaksas, bet ne mazāk kā vienas trešdaļas apmērā no vienas minimālās mēnešalgas mēnesī pirms nodokļu samaksas. Respektīvi, minimālais ikmēneša maksājums būs tikai ~ 143 EUR.

Kāpēc izvēlēties tieši mūs?

Mūsu pieredze ir 10 veiksmīga darba gadi, un uzvarētas vairāk nekā 650 tiesvedības lietas.

Mūsu komandā strādā pieredzējuši juristi, kuri specializējas tieši maksātnespējas procesa jomā, un kuri ikdienā praktizē arī kā maksātnespējas administratori.

Visa procesa laikā tiek nodrošināta jurista personīgā piedalīšanās.

Sniedzam konsultācijas pirms maksātnespējas procesa, analizējam Jūsu situāciju un rodam atbilstošāko risinājumu, kas piemērots tieši Jūsu individuālajam gadījumam.

Apzinām visus riskus un priekšrocības, kā arī sagatavojam visus nepieciešamos dokumentus.

Nodrošinām pārstāvniecību tiesas procesā un ar maksātnespējas procesa administratoru.

Ja maksātnespēja tiek pasludināta, mēs iesniedzam kreditora prasījumu, taču 100% mūsu klientiem maksātnespējas process tiek pasludināts, ja to izņēmuma kārtā nepasludinās, mēs atgriezīsim Jums iemaksāto naudu.

Mēs garantējam pozitīvu rezultātu, tāpēc klienti mūs iesaka saviem draugiem un paziņām.

100% mūsu klientiem maksātnespējas process ir pasludināts*

(Ja maksātnespējas process netiks pasludināts mēs atgriezīsim naudu)

Piesakies BEZMAKSAS konsultācijai jau Tagad!
Tālrunis: +371 22386862

MĒS PALĪDZĒSIM JUMS !

Sazinieties ar mums tūlīt!